top of page

Seçme & Yerleştirme

Kurumunuza doğru kişiyi seçin ve yerleştirme yaparak her açıdan kazanım sağlayın. 

TTI Success Insight'in farklı raporları ile işe alım süreçlerinizi objektif, tarafsız ve sistematik bir şekilde yönetip pozisyona ve kurum kültürünüze en uygun adayları belirleyebilirsiniz.

Seçme ve Yerleştirme

İşe alım süreci organizasyonların başarısı ve sürekliliği için kritik bir rol oynar. Bu süreç, şirketlerin yüksek performans sergileme potansiyeli olan çalışanları bulmak ve onları doğru rollerle eşleştirmek için sergilenmesi gereken adımları içerir. Bu, çalışan motivasyonunu artırırken, organizasyon nezdinde kurum kültürüne katkıda bulunur ve zaman-kalite-maliyet üçgenini dengede tutarak şirketin genel anlamda verimliliğini arttırır.

İşe alımın en önemli insan kaynakları fonksiyonlarından biri olduğunu söylemek sanırız yanlış olmaz. Günümüzün küresel bilgi ekonomisinde, rekabet avantajının tek gerçek kaynağı en iyi yetenekleri işe almakta yatmaktadır. Liderlik konusunda uzmanlaşmış bir yazar olan Jim Collins’in söylediği gibi “Şirketleri iyiden mükemmele taşıyan liderler, işe "ne" ile değil "kim" ile başlarlar. Otobüse doğru insanları alıp, yanlış insanları indirmekle ve doğru insanları doğru koltuğa oturtmakla işe başlarlar.”

 

Kişilik envanterleri aşağıda yer alan süreçlerde işe alım yapan yöneticiye rehberlik ederler:

 

  • İşe alım sürecinin tasarlanması

  • Adaylardan hangilerinin söz konusu pozisyon ve kurum kültürüyle uyumlu olduğunu belirmesi

  • Mülakat görüşmesinin her aşamasında doğru soruları sorulması için rehberlik edip tarafsız bilgiler sunma ve adayın cevaplarını doğrulamaya yardımcı olma

  • Adaylar arası sağlıklı karşılaştırma yapabilme

 

 

İşe alım süreçlerinizde size en uygun TTI Success Insights çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

tti-si-cozumleri-işe-alim-600x300.jpg
CTA_Background-2.jpg

Seçme ve Yerleştirme Hakkındaki Çözümlerimizi Paylaşalım

Seçme ve Yerleştirme hakkındaki çözümlerimizi sizinle paylaşabilmek adına aşağıdaki formu doludurunuz.

Sizinle nasıl iletişime geçelim
bottom of page