top of page

Satış Eğitimi

Eğitimli satış personeli, eğitimsiz personele göre %70’e kadar daha fazla anlaşma kazanabildiğini biliyor muydunuz?

TTI Success Insight'in farklı raporları sayesinde çalışanlarınızın davranışsal satış tarzlarını belirleyip satış sürecindeki bilgi seviyelerini tespit edebilir ve satış yetkinliklerini geliştirmek üzere nerede başlamanız ve hangi aksiyonları almanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Satış Eğitiminin Önemi

Eğitimli satış personeli, eğitimsiz personele göre %70’e kadar daha fazla anlaşma kazanabiliyor. Salesforce'un 2023 tarihli bir raporuna göre, satış profesyonellerinin yalnızca %28'inin geçen yıl kotalarına ulaşmayı beklediğini tespit edilmiş.  
 

Eğitimli bir satış personeli, gelen talebin hızlıca potansiyelini değerlendirecek ve aksiyona geçebilecektir. Öyle ki potansiyel bir müşteriye ne kadar hızlı yanıt verirseniz dönüşüm o kadar yüksek olur. 1 dakika içerisinde iletişime geçildiğinde potansiyelin dönüşüm oranı %391 iken 2 dakika içerisinde yapıldığında dönüşüm oranı %160 oluyor.

İyi bir satış eğitimi ile iletişim becerileri, planlama becerileri, müşteri ihtiyaçlarını anlama ve ikna kabiliyeti geliştirilebilir.

Satış Eğitimine Giden Yol 

Rekabet avantajı kazanmak isteyen şirketler sürekli olarak satış ekiplerinin becerilerini geliştirmek durumundadırlar. Satış elemanlarının müşterilerle ilişki başlatmada ve bu ilişkiyi muhafaza etmede ne kadar yetkin oldukları bir bütün olarak kurumun başarısında belirleyici bir faktördür.

Tezgah üstü perakende satış işleminden, karmaşık çözümlerin büyük ekiplere sunumuna kadar çok çeşitli tipte satış ortamları mevcuttur. Satış bir ürün ya da hizmetten, bir fikrin sunumuna kadar değişkenlik gösterebilir. Herkes her gün bir şeyler satar ve bu yüzden farklı tipteki müşterilerle ilişki kurma becerisini geliştirmek için kişilik envanterlerini  kullanmak onlara fayda sağlayabilir.

Kişilik envanterleri insanlar arasındaki iletişimi, güveni ve samimiyeti geliştirmek için çok farklı şekillerde kullanılabilir.

 

Satışı nasıl arttırabiliriz sorusunun yanıtı öncelikle çalışanlarınızın davranışsal satış tarzlarını anlamanız ve satış süreci hakkındaki bilgi seviyelerini ölçmekten geçmektedir. Satış eğitimi noktasında kullanabileceğiniz farklı TTI SI envanterimiz mevcuttur. İhtiyacınıza yönelik öneride bulunabilmek adına aşağıdaki formu doldurunuz. 
 

CTA_Background-2.jpg

Satış Süreci Hakkındaki Çözümlerimizi Paylaşalım

Satış Süreci hakkındaki çözümlerimizi sizinle paylaşabilmek adına aşağıdaki formu doludurunuz.

Sizinle nasıl iletişime geçelim
bottom of page