top of page

Koçluk ve Mentorluk

Kişilik envanterleri koçluk ve mentorluk süreçlerinde hem koça/mentore hem de danışanlara birçok fayda sağlar.

TTI Success Insight'in farklı raporları ile danışanlarınızın güçlü ve gelişime açık yanlarını objektif bir şekilde belirleyip koçluk/mentorluk süreçlerinizin danışanınız için maksimum seviye de verimli olmasını sağlayabilirsiniz.  

Koçluk ve Mentorluk

Ölçme ve değerlendirme araçları koçluk ve mentorluk süreçlerinde hem koça/mentore hem de danışanlara birçok fayda sağlar. Öncelikle koçlar ve mentorlere zaman kazandırır ve danışanları hakkındaki birçok konuyu tahmin etmek zorunda kalmazlar. Koçlar/mentorler, danışanlarının birey olarak kim olduklarını daha iyi anlarlar, nerelerde zorluk yaşayabileceklerini görürler, ilişkinin başında karşısındakini tanıma sürecine hız kazandırabilirler ve kişisel ve/veya profesyonel hedefler hakkındaki konuşmalarına rehberlik edecek bir platform olarak kullanabilirler.

Danışanın bakış açısından bakıldığında ise kişilik envanterleri kişisel farkındalığın artması, yeni ve taze bir bakış açısı kazanılması, kör noktaları net görebilme, güçlü ve zayıf yanlarını keşfetme, ilişkiler hakkında konuşabilmek için bir çerçeve oluşturma, hayatlarındaki önemli insanlarla iletişim kurma, kariyer gelişimleri için plan yapma, profesyonel gelişim planı oluşturma ve o çok önemli “gerçekle karşılaşma anlarını” çoğaltma için mükemmel birer rehberdirler.Elde ettikleri net ve objektif bilgiler sayesinde koçlar/mentorler danışanlarına her türlü durumda destek olmak için daha donanımlı hale gelirler.

 

TTI Success Insights çözümlerinin koçluk ve mentorlük süreçlerinize kattığı değeri detaylı görüşmek için bizimle iletişime geçin.

CTA_Background-2.jpg

Koçluk ve Mentorluk Hakkındaki Çözümlerimizi Paylaşalım

Koçluk ve Mentorluk hakkındaki çözümlerimizi sizinle paylaşabilmek adına aşağıdaki formu doludurunuz.

Sizinle nasıl iletişime geçelim
bottom of page