top of page

Duygusal Zeka (EQ) Envanteri

Duygusal Zeka (EQ) Envanteri, başkaları ile daha yüksek düzeyde işbirliği kurmak ve üretkenliği kolaylaştırmak için kişilerin duygularını algılama, anlama ve etkili bir şekilde gerçek hayata uygulama yetkinliğini ölçen bir kişisel gelişim raporudur.

TTI Success Insights, DISC Envanterini 1984 yılında bilgisayar ortamına aktaran ilk şirkettir. DISC ölçme ve değerlendirme aracımız kapsamlı,  araştırmaya dayalı ve kullanıcı dostu rapor formatı ile değerlendirdiğiniz kişilere ve size en iyi deneyimi sunmaktadır. 

tti-si-duygusal-zeka-eq-envanteri.png

Duygusal Zeka (EQ) Envanteri

Duygusal Zekamızı aktif olarak kullanıyor muyuz?

Duygusal Zeka (EQ), kişilerin duygusal zekasını kişisel ve kişilerarası olmak üzere 2 ana başlık altında 5 boyutta ele alır.

 Duygusal Zeka (EQ) Envanteri ile ölçülen 5 temel boyut şunlardır:​

Kişisel Farkındalık

Kendi ruh haliniz, duygularınız ve dürtülerinizin yanısıra, bunların başkaları üzerindeki etkilerinin de farkına varabilme ve anlayabilme becerisi.

Kişisel Denetim

Yapıcı olmayan dürtü ve ruh hallerini kontrol edebilme, yeniden yönlendirebilme ve harekete geçmeden önce düşünmek üzere yargıları erteleyebilme becerisi.

İçsel Motivasyon

Bilgi, fayda, çevre, başkaları, güç veya metodoloji gibi dışsal itici güçlerden bağımsız sebeplerle çalışma tutkusu ve hedeflere enerjik ve kararlı bir şekilde ulaşmak için sahip olunan içsel motivasyon veya eğilim.

Sosyal Farkındalık

eq-carki.psd.png

Başkalarının duygusal halini anlama ve sözlerinizle davranışlarınızın onları nasıl etkilediğinin farkında olma becerisi.

Sosyal Denetim

İlişkileri yönetme ve ilişki ağları oluşturma yetisi sayesinde, başkalarının duygusal netliğini veya duygu durumunu etkileyebilme becerisi.

Duygusal Zeka (EQ) Envanterinin Versiyonları

Araştırmalar, duygusal zeka ilkelerini geliştiren ve uygulayan insanların akli ve fiziksel olarak daha sağlıklı olduklarını, iş performanslarını arttırdıklarını, daha üretken ilişkiler kurduklarını ve bunlar dışında başka faydalara kucak açtıklarını gösteriyor.

tti-si-turkiye-duygusal-zeka-ornek-rapor.png

Duygusal Zeka (EQ) Raporu

Bu rapor başklarını anlama ve birlikte çalışabilme, iletişimi geliştirme, etkin yönetim becerileri kazanma, çatışma yönetimi, etkin satış yönetimi gibi birçok alanda, bireysel veya ekiplerin gelişimine yönelik olarak kullanılabilecek güçlü bir araçtır.

Duygusal Zeka (EQ) Envanterinin Yaygın Kullanım Alanları

Eğitim ve Gelişim

 • Duygusal Zeka Eğitimi
   

 • Liderlik Gelişimi
   

 • Etkin İletişimi
   

 • Takım Çalışması
   

 • Müşteri Hizmetleri Eğitimi

Bireysel

 • Kişisel Gelişim
   

 • Kariyer Planlama
   

 • Öğrenciler için Meslek Seçimi
   

 • İlişki Yönetimi
   

 • Koçluk & Mentorluk

duygusal zeka sertifika programi logo.png

Duygusal Zeka (EQ) Sertifika Programı

Uluslararası geçerlilği olan Duygusal Zeka (EQ) Uzmanlık Sertifika Programına katılın!

CTA_Background-2.jpg

Ücretsiz Deneme Talep Edin

Duygusal Zeka (EQ) Envanteri ile kurumunuzdaki insan potansiyelini ortaya çıkarmak, örnek raporlarımızı görmek ve daha fazla bilgi edinmek ve ücretsiz denemeden faydalanmak için aşağıdaki formu doldurun.

tti-success-insights-musteri-genel.jpg

Müşterilerimizden bazıları

Sizinle iletişime geçebilmemiz için formu doldurunuz.
Sizinle iletişime nasıl geçmemizi tercih edersiniz?
bottom of page