top of page

Şirketinizi Geleceğe Taşımanın Anahtarı: Sürekli Eğitim ve Gelişim

Updated: Jun 25

Sürekli Eğitim ve Gelişim

Eğitim faaliyetlerine yatırım yaparak ekip performansınızı artırın ve rekabette öne geçin.


Eğer takım üyelerinizin yetkinlik gelişimi için eğitim uygulamalarına yatırım yapmadıysanız, stratejinizi yeniden gözden geçirmelisiniz.


Bugün birçok şirket, çalışanlarının eğitim ihtiyaçlarına odaklanmış durumdalar. Neden mi?

Şirketinizi ileriye taşımak adına sürekli eğitim ve gelişim ihtiyacına yatırım yapmanın birkaç önemli maddesi vardır.


Kişiler kendilerine yatırım yapılmasını isterler: tıpkı birlikte çalıştığınız müşterinizin sizinle birlikte kendi şirketine değer katması gibi, sizde kendi ekip arkadaşlarınızın gelişimine odaklanmalısınız. Ekip arkadaşlarınızın hayatlarına değer katmanın yolunu bulduğunuzda onları kendinize daha çok bağlayacaksınız. Bu, müşterilerinizi mutlu ve size sadık kılma ile eşdeğerdir.


Eğitim kalitesi yüksek ekip arkadaşları şirkete yarar sağlar: yatırım yaptığınız birey sadece şirkete değil size de değer katar. Rekabeti sıcak tutmak ve kendiniz ile rakip firma arasındaki açığı daha da büyütmek isterseniz, çalışanlarınızın gelişim ihtiyaçlarına özel eğitimlere ihtiyacınız vardır. Çalışanlarınız, performanslarını en üst seviyeye çıkarabilecek yeterli bilgiye sahipse size fayda sağlayacaktır. Onlar ne kadar çok bilgi sahibi olurlarsa, şirketin fonksiyonları da o kadar güçlü işler. Bu durumda ihtiyacınız olan eğitimler nedir? Belki çalışanlarınız için gerekli olan eğitimin ne olduğunu belirlemişsinizdir fakat nasıl işleyeceğini ve nerden başlanmasını gerektiği konusunda emin değilsiniz.


Burada, size yardımcı olması için birkaç ipucu vereceğiz:


Uygulamalı Eğitimler: Kesinlikle, dijital eğitimler de yapılmalı fakat uygulamalı eğitimler ya da atölye çalışmaları kadar faydalı olmayabilir. Çalışanların uygulamalı eğitim alması ya da atölye çalışmalarına katılmaları onlara çok değerli bilgiler sağlayacaktır. Çalışanlara daha fazla bilgi edinebilmeleri için eş zamanlı sorular sorma fırsatı sağlanmalıdır. Çalışanlar kendilerini rahat hissettikten sonra, daha güçlü ekip üyesi olacaklardır.


Nitelikli Eğitmenler Bulun: Eğitim organizasyonlarınız için sektörün uzmanlarını bulmanız gerekmektedir. Eğitmenin alanında uzman ve otorite sahibi biri olduğundan emin olun.


Bireysel Eğitimler Organize Edin: Kimi çalışanlarda, bireysel eğitimlere katılmak grup eğitimlerinden daha faydalıdır algısı vardır. Bununla beraber, bireysel eğitim seansları kimi zaman önemlidir. Kişilere eğitmen ile bire bir eğitim alındığında, haklı olarak grup eğitimine katılanların daha farklı hissedip hissetmedikleri sorulur. Her bir ekip arkadaşınıza kişisel gelişim alanlarına göre bireysel eğitimler organize etmenin bir yolunu bulun.


Çalışanlarınızın eğitimine yatırım yapmak oldukça önemlidir. Şirketinizin başarısı ve çalışanlarınızı elde tutmak için eğitim ihtiyacına yönelmek bir öncelik olmalıdır.

2 views0 comments

Comments


bottom of page